FC ŠTK 1914 Šamorín - FC Rohožník 1:2 (0:2) FC ŠTK 1914 Šamorín - FC Rohožník 1:2 (0:2) FC ŠTK 1914 Šamorín - Tibor Őry

Premiérového víťazstva v druhej najvyššej futbalovej súťaži sa v 4. kole dočkal aj nováčik z Rohožníka. Na horúcej pôde v Šamoríne zdolal domácich 2:1.

FC ŠTK 1914 Šamorín - FC Rohožník 1:2 (0:2) TV Huste

FC ŠTK 1914 Šamorín - FC Rohožník 1:2 (0:2)

Góly: 70. Leginus – 20. Bekö, 31. Pittner

FC ŠTK 1914 Šamorín: Vantruba - Pančík, Oinkonomou, Nagy, Vrábel (79’ Štefanka), Jančo (61. Čunta), Bahi (46. Fuják), Owusu (79. Appiah), Bögi (41. Boateng), Leginus, Malý

FC Rohožník: Trefil - Škuta (82. Kiss), Holub, Hitka, Ambra (73. Ščepka), Pittner (73. Mohorko), Horvát, (64. Fila), Privrel, Frimmel, Hermann (82. Žilinský), Bekö

Prvú výraznejšiu šancu si v 19. minúte vypracoval domáci Bahi, ale jeho strela minula ľavú žrď Trefilovej brány. Už o minútu sa tak tešili Záhoráci. Výkop gólmana predĺžil hlavou Pittner a Bekö sám pred Vantrubom nezaváhal. Domáci mali blízko k vyrovnaniu v 25. minúte, ale neprehľadnú situáciu s niekoľkými streleckými pokusmi Šamorínčanov obrana hostí odvrátila. V 34. minúte si Frimmel poradil s Malým, poslal ideálnu prihrávku na hranicu päťky a Pittner už vedel čo s loptou, aby dostal Rohožník do dvojgólového vedenia. O minútu neskôr takmer zaskočil Jančo ďalekonosnou strelou Trefila, ale ten dokázal loptu vytlačiť na rohový kop.

Druhý polčas sa začal tlakom domácich, ale tí si museli dávať pozor na zadné dvierka, keďže aj hostia skúšali zamestnať defenzívu domácich. V 57. minúte sa v šestnástke lopta odrazila k voľnému Leginusovi, ale ten ľavačkou vysoko prestrelil. V 69. minúte už bol výrazne úspešnejší, keď si z ľavej strany loptu potiahol na stred šestnástky a pravačkou mieril presne k ľavej žrdi a vykresal domácim šancu na body. V 79. minúte centroval z rohu domáci Fuják, ale jeho spoluhráči ani na viackrát nedokázali dopraviť loptu do siete. V záverečnom tlaku ešte domáci nastrelili žrď, ale už pred tým bolo pískané postavenie mimo hry a tak sa mohol Rohožník tešiť z prvého víťazstva v druhej najvyššej súťaži.