Ilustračné foto Ilustračné foto FC Rohožník - Maťo Goga

Futbalisti FC Rohožník nenadviazali na prvé víťazstvo v druhej najvyššej súťaži, ktoré dosiahli v nedeľu v Šamoríne a v predohrávke 7. kola na ihrisku Petržalky prehrali 1:4.

FC Petržalka – FC Rohožník 4:1 (2:0) TV Huste

FC Petržalka – FC Rohožník 4:1 (2:0)

Góly: 34. Kelemen, 38. a 54. Turčák, 89. Kozák – 49. Horvát

FC Petržalka: Shevchuk - Mihálek (78. Kuník), Kozák, Nemec, Kohút, Spáčil (62. Sliacky), Obročník, Hronec (Hurný), Gašparovič, Turčák (78. Danek), Kelemen (70. Harba)

FC Rohožník: Trefil - Škuta (46. Kiss), Holub, Hitka, Ambra, Pittner, Horvát (74. Fila), Privrel, Frimmel, Meliš (46. Ščepka), Bekö (74. Tomovič)

Priebeh zápasu

V prvej polhodine dokázali Záhoráci otupiť snahu domácich, le tí nakoniec slávili úspech, keď sa presadil strelou spoza šestnástky Kelemen. V 39. minúte sa pohral s pravou strany defenzívy hostí Turčák, na hranici šestnástky sa oprel do lopty a tá skončila v ľavom hornom rohu bezmocného Trefila.

Úvod druhého polčasu vlial nádej hosťom, keď sa presne trafil Horvát k pravej žrdi domáceho gólmana a znížil na rozdiel jedného gólu. Lenže už o päť minút spravil fatálnu chybu Trefil, ktorý skúšal kľučku na domáceho Turčáka. Ten bol úspešnejší a zasunul loptu do prázdnej brány. Po hodine hry sa k platonickej snahe dostal aj Rohožník, ale bez výraznejšej šance. V 75. minúte ešte mohol znížiť Tomovič, ale jeho strela z uhla trafila iba žrď domácej brány. Hosťujúca defenzíva kopila v závere stretnutia chybu za chybou. Striedajúci Harba takmer z polovice ihriska prekvapil Trefila, ale jeho pokus zastavila konštrukcia brány. Domáci sa však napokon štvrtého gólu dočkali. Trefil ešte dokázal v súboji s Danekom vytlačiť loptu na roh, ale z neho vznikol opäť zmätok v päťke hostí a najlepšie sa zorientoval Kozák, ktorý loptu dostal do siete hostí a uzatvoril skóre na konečných 4:1.