Záhoráci v premiére v extralige nestačili na vicemajstra

Záhoráci v premiére v extralige nestačili na vicemajstra Featured

MŠK Považská Bystrica – Záhoráci Malacky/Stupava 35:23 (15:12) MŠK Považská Bystrica – Záhoráci Malacky/Stupava 35:23 (15:12) NaZahori.sk

Hádzanári Záhoráci Malacky/Stupava v premiére v najvyššej hádzanárskej súťaži Niké Handball extraliga nestačili na vicemajstra z Považskej Bystrice a na jeho palubovke mu podľahli 23:32.

MŠK Považská Bystrica – Záhoráci Malacky/Stupava 35:23 (15:12)

Zostava a góly Považská Bystrica: Hozman 7, Briatka 6, Jurák, Sloboda po 5, Žilinčík 3, Štefina, Kvaššay, Gardian po 2, Plšek, Bystrický, Valášek po 1, Kašuba, Kovačin. Tréner Václav Straka.

Zostava a góly Malacky/Stupava: Konečný 5, Lutonský, Draškovič po 4, Valachovič 3, Prevaj, Grich po 2, Tóth, Kovács, Valent po 1, Beleš, Jánoš, Rybár, Polča, Ichman, Ferenčík, Ofčarovič. Tréner: Peter Olšavský.

Záhoráci začali odvážne a po dvoch minútach zásluhou Lutonského a Konečného viedli 2:0. Hostia boli vo vedení až do 20. minúty, keď viedli 10:9. V závere prvej časti sa predsa len čoraz viac začali presadzovať domáci a do šatní sa išlo za stavu 15:12 pre Považskú Bystricu.

Favorit si vytvoril dostatočný náskok hneď na začiatku druhej časti, keď strelil za necelé štyri minúty 4 góly a odskočili súperovi o sedem gólov. O vysokej prehre Záhorákov rozhodlo osem minút od 40. do 48. minúty, keď túto fázu zvládli domáci hádzanári lepšie a vyhrali ju 7:1. Domáci si už vysoké víťazstvo udržiavali až do konca stretnutia a napokon vyhrali o 11 gólov.