FC Petržalka - FC Rohožník/ autor: Maťo Goga FC Petržalka - FC Rohožník/ autor: Maťo Goga

Z úvodných dvoch kôl sa odohrali v 3. lige BFZ iba tri stretnutia, zhodou okolností v dvoch figurovalo mužstvo Rohožníka. Po úvodnej výhre s Vajnorami v šlágri kola nestačilo na Petržalku, ktorej podľahlo 0:3.

FC Petržalka - FC Rohožník FC Petržalka

FC Rohožník   –   FK Vajnory   2:1 (1:1)

18. Michal Lörinczi, 70. Horváth – 31. Nestorik

FC Rohožník: Adamovič (C) – Jankovič (46. Števík), Škuta, Benca (67. Ambra), Masarovič (62. Pelikán), Privrel, Horváth (82. Kalanka), Zajíc, Michal Lörinczi, Uhrinec (85. Špoták), Filípek

Zlé poveterostné podmienky a nespôsobilosť hracích plôch. Tie spôsobili odklad viacerých úvodných jarných kôl v rámci tretej najvyššej futbalovej súťaže. Rohožník však na svoj zápas nastúpil a úlohu favorita proti Vajnorom zvládol. V porovnaní s jesennou časťou sa v mužstve trénera Mariana Tótha nepredstavilo trio Jakub Nemec – Marko Lörinczi – Ján Kadera. Napriek odchodu opôr však Rohoťník vstúpil do duelu aktívne a v 18. minúte sa jeho hráči ujali vedenia po zakončení Michala Lörincziho. Po polhodine hry však vyrovnal hosťujúci Nestorik. Rohožník v druhom polčase vyvíjal na súperovu obranu neustály tlak a odmenou mu bol víťazný gól, o ktorý sa postaral Marek Horváth. Rohožník si tak upevnil priebežnú pozíciu lídra a do jarnej časti vstúpil trojbodovým zápisom.

Ďalšie výsledky:

ŠK Báhoň   –   TJ Rovinka   4:0

ŠK Lozorno, FO   –   ŠK Slovan Bratislava B   – zápas bol odložený na 4. apríla 2018

PŠC Pezinok   –   ŠK Tomášov   –    zápas bol odložený na 4. apríla 2018

FK Rača Bratislava   –   FK Slovan Ivanka pri Dunaji   –    zápas bol odložený na 4. apríla 2018

ŠK Bernolákovo   –   FC Petržalka   –    zápas bol odložený na 4. apríla 2018

Lokomotíva Devínska Nová Ves   –   FK Slovan Most pri Bratislave   –    zápas bol odložený na 4. apríla 2018

OFK Dunajská Lužná   –   ŠK Svätý Jur   –    zápas bol odložený na 11. apríla 2018

Šláger kola pre Petržalku, Lozorno opäť nehralo

FC Petržalka   –   FC Rohožník   3:0 (3:0)

4. Turčák, 26. Cillero, 39. Piroska (11m)

FC Rohožník: Adamovič (C) – Ambra (59. Benca), Škuta, Masarovič (64. Pelikán), Privrel, Horvát, Zajíc, Michal Lörinczi, Uhrinec, Kalanka (79. Špoták), Filípek

Rohožník nezvládol ligový šláger na pôde Petržalky a prehral rozdielom triedy po výsledku 3:0. Ambície a taktika zostali z pohľadu hostí, najmä v úvodnej 45-minútovke, len v kabíne. Bratislavský celok predčil svojho konkurenta v nasadení, bojovnosti a jednoduchom riešení herných situácií. Mladí hráči záhoráckeho celku dokázali, že na podobné typy zápasov im ešte chýbajú potrebné skúsenosti. Prvý gól padol už v 4. minúte, kedy sa po centri z ľavej strany ocitol na malom vápne úplne osamotený Turčák, pre ktorého nebol problém prekonať bezmocného Adamoviča v bráne. Druhému gólu predchádzal rohový kop domácich, ktorý na prvý krát hostia odvrátili, ale z následného spätného centru do pokutového územia sa hlavou v 30. minúte presadil územčistý Cillero. V 39. minúte prišiel zbytočný faul v pokutovom území Rohožníka po autovom vhadzovaní domáceho tímu a Piroska ponúknutou jedenástkou nepohŕdol. V druhom polčase Rohožník zlepšil svoj herný prejav, prišli aj viaceré príležitosti, ale hostia urazili šťastenu v prvom polčase. Domáci tím zaslúžené zvíťazil a dorovnal tak bodový stav svojho najväčšieho ligového protivníka.

Marian Tóth, tréner FC Rohožník: „Zápas sa dá prehrať, len sa musíme viac pobiť o výsledok. Petržalka vyhrala zaslúžene, my sme robili lacné a naivné chyby. Také vyspelé mužstvo nesmie dostávať tak lacné góly aké sme inkasovali v posledných dvoch dueloch. Chýba nám typický útočník, šance si však dokážeme vypracovať, ich efektivita je až zarážajúca. To je jedna z vecí, na ktorých musíme najviac zapracovať. V tréningu chlapci pracujú na vylepšení, avšak nevieme to preniesť do zápasu a preto rýchlo klesá sebavedomie hráčov. Aj v lete sme mali slabší rozbeh, je na chlapcoch, aby si uvedomili isté veci. Sezóna je dlhá, verím, že nám prinesie ešte veľa radosti. Petržalka podala kvalitný výkon, kontrolovala zápas, škoda, že sme nestrelili aspoň jeden gól, príležitosti na to boli. Mrzí ma vysoký počet žltých kariet, nemyslím, že sme hrali tak tvrdo a agresívne, aby bol taký nepomer v kartách.

KOMPLETNÁ FOTOGALÉRIA TU.

ŠK Slovan Bratislava B   –   FK Rača Bratislava   – zápas odložený na 21. marec 2018