4. liga BFZ: Závod nestačil na Lamač, Malacky nehrali, napriek tomu aj naďalej s veľkým náskokom na čele

Zo zápasu ŠK Závod - CFK Pezinok-Cajla Zo zápasu ŠK Závod - CFK Pezinok-Cajla ŠK Závod

Úvodné dve kolá 4. ligy BFZ boli podobne ako o súťaž vyššie poznamenané počasím, keď sa viaceré súboje odložili.

Malacky potvrdili pozíciu lídra, Jakubov opustil zostupové vody

ŠK Závod   –   CFK Pezinok-Cajla   1:2 (1:1)

35. Drahoš – 25. Kocian, 77. Mrva

ŠK Závod: Ťažký – Drahoš, Brunclík, Gildein, Majzún, Čemba (C), Kovarík (29. Šišolák), Sedláček, Švec, D. Hajdin, M. Blecha (75. Blažek)

Závod proti favoritovi stretnutia inkasoval v 25. minúte, kedy sa hostia dokázali presadiť po brejkovej situácii, ktorej predchádzal rohový kop domácich hráčov. Po osi Kabát – Mrva – Kocian zakončoval posledný menovaný, ktorý z hranice malého vápna prepálil domáceho brankára Ťažkého. Záhorácky celok odpovedal v 35. minúte, keď domáci Drahoš po štandardnej situácii nikým nebránený zakončil nechytateľnou hlavičkou pod brvno hosťujúcej brány. O osude stretnutia rozhodla úspešná realizácia štandardnej situácie aj na druhej strane. V 77. minúte po nej hlavou najskôr Kocian loptu predĺžil do pokutového územia a zakončujúci Mrva ju následne poslal nekompromisne za chrbát domáceho gólmana.

TJ Záhoran Jakubov   –   TJ Čunovo   1:0 (0:0)

79. Gajdár

TJ Záhoran Jakubov: Vasko – Zajíček, Ambra, Malina (C), Gajdár, Pokorný, Greňa, L. Sobolič, Holič (65. Koporec), Ševčík (46. Hrdina), Kráľ (90. Voltemar)

Najtesnejšie víťazstvo na úvod jarnej časti súťaže sa môže na konci sezóny ako najdôležitejšie z pohľadu domáceho celku. Jakubov v dueli s Čunovom zabodoval naplno a v stretnutí dvoch mužstiev, ktoré sú priamo zainteresované do boja o záchranu, preskočil svojho súpera v tabuľke. Vyrovnané stretnutie našlo svojho hrdinu v osobe skúseného Petra Gajdára. Ten necelých desať minút pred koncom zápasu rozjasal domáce tribúny a rozhodol o veľmi dôležitom víťazstve 1:0.

FC Malacky   –   MŠK Kráľová pri Senci   5:0 (1:0)

43. Sloboda, 50. Ronec, 64. Lörinczi, 67., 72. Havlík

FC Malacky: Preis (72. Klempa) – Rupec (60. Zváč), Kovárik, Uhrinec (C), Velický, Michalek (60. Lörinczi), Čeřovský (60. Havlík), Sloboda, Miklušičák, Ronec, Prečuch (60. Mifkovič)

Malacky potvrdili pozíciu lídra a vysokým víťazstvom proti Kráľovej pri Senci si upevnili prvé miesto v tabuľke. Na prvý gól si však domáci priaznivci museli počkať až do 43. minúty, kedy sa po rohovom kope hlavou presadil Martin Sloboda. Inkasovaný gól do kabín nalomil psychiku súpera a po zmene strán hostia inkasovali ďalší úder. V 50. minúte využil zaváhanie hosťujúcej defenzívy domáci kanonier Ronec a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. V 60. minúte pripravil domáci kormidelník až 4-násobné striedanie. Čerství hráči priniesli do hry nový vietor. Najskôr sa v 64. minúte presadila nová útočná akvizícia František Lörinczi, ktorý profitoval z ideálnej kombinácie svojich spoluhráčov a po ňom sa v rozpätí 67. – 72. minúty presadil aj ďalší striedajúci hráč Rastislav Havlík. Malacky vykročili do jarnej časti súťaže tým najlepším možným spôsobom.

FKM Karlova Ves Bratislava   –  TJ Veľké Leváre   3:0 (2:0)

11. Chiabra, 18. 79. Zachar

TJ Veľké Leváre: Benek – Malík, P. Čermák, K. Kozák, Šíra, Hyll (C), Hýll, P. Kozák (38. Turanský), Jurkovič (38. M. Čermák), Hollý, Štefík (72. Skácal)

Veľké Leváre svoj prvý jarný zápas odohral na ihrisku v Zohore. V 11. minúte sa do lopty spoza šestnástkového oblúka oprel hosťujúci Chiabra a aj s prispením šťastného teču loptu poslal za chrbát brankára Beneka. V 18. minúte hostia z hlavného mesta zvýšili už na rozdiel dvoch gólov. Zachar využil nezvládnuté bránenie zo strany záhoráckeho mužstva a po situácii dvoch proti jednému zoči–voči Benekovi nezaváhal. Ofenzíva domácich nenašla recept na pozornú defenzívu hostí po celý zápas. Naopak, v 79. minúte sa Zachar preštrikoval z pravej strany ihriska, zasekol si brániaceho hráča súpera a krížnou strelou rozhodol o výsledku 3:0 pre Karlovu Ves.

Ďalšie výsledky:

OŠK Slovenský Grob   –   FK Lamač Bratislava   3:3

ŠK Vrakuňa   –   SDM Domino   – zápas odložený na 4. apríl 2018

FK Karpaty Limbach   –   SFC Kalinkovo   – zápas odložený na 4. apríl 2018

MFK Rusovce   –   TJ Slovan Viničné   – zápas odložený na 4. apríl 2018

Závod podľahol Lamaču, čakajú nás dohrávky

FK Lamač Bratislava   –   ŠK Závod   2:1 (1:0)

22. Vondra, 55. Bortňák – 75. Žák

ŠK Závod: Ťažký – Drahoš, Brunclík, Gildein, Čemba (C), Sedláček, Švec, D. Hajdin (68. Blažek), Žák, Šišolák (7. Šimuna), Valla

Závod bol jediným záhoráckym celkom v rámci 17. kola, ktorému počasie umožnilo zasiahnuť do majstrovského stretnutia. Zverenci hlavného trénera si však zopakovali navlas rovnaký výsledok ako v úvodnom jarnom kole na domácej pôde proti Pezinku. Na ihrisku Lamača prehrali po výsledku 2:1. V 22. minúte otvoril skóre domáci Vondra, na ktorého nadviazal po zmene strán v 55. minúte Bortňák. Iskierku nádeje pre hostí vykresal štvrťhodinu pred koncom duelu Roman Žák. Hosťom sa však nepodarilo vyrovnať a šancu na prvé jarné víťazstvo tak budú mať až o týždeň doma proti Viničnému.

FKM Karlova Ves Bratislava   –   ŠK Vrakuňa Bratislava   1:3