VIDEO+FOTO: FK Senica nestačila na AS Trenčín, Záhoráci prehrali 0:2

FK Senica - AS Trenčín 0:2 FK Senica - AS Trenčín 0:2 NaZahori.sk

Futbalisti FK Senica prehrali v domácom stretnutí s AS Trenčín 0:2 a na plný bodový zisk čakajú od úvodného kola, v ktorom zdolali Spartak Trnava.

Fk Senica - AS Trenčín 0:2

FK Senica - AS Trenčín 0:2 (0:0)

Góly: 56. Čatakovič, 64. Mance. Rozhodovali: P. Hrčka – Slyško, Galo, ŽK: Dias - Yem, El Mahdioui, Corryn, 631 divákov.

FK Senica: Taborda – Herrera, Otrísal, Dias, Asmah - Petschi (78. Klapan), Krč (68. Solano) - Deretti, Tesija (56. Zezinho), Castaňeda - Segbé

AS Trenčín: Šemrinec – Yem (63. Šulek), Paur, Kleščík, Skovajsa – El Mahdioui – Bukari, Ubbink, Čataković (83. Zubairu), Sleegers (77. Corryn) - Mance

Po reprezentačnej prestávke zavítali na Záhorie Trenčania. V zápase nastúpilo v zostavách veľa zahraničných hráčov. V prvom polčase predviedli domáci kvalitný výkon, hostia síce držali viac loptu na svojich kopačkách, ale do zakončenia sa dostali až v závere polčasu. Už v 3. minúte nebezpečný center Derettiho netrafil v páde na päťke Castaňeda. Potom sa dlhé minúty pred bránami nič podstatné nedialo. Až v 34. minúte si vypracovali dve obrovské príležitosti Záhoráci. Po krásnej akcii zakončoval Asmah do pravej žrde, lopta sa o malú chvíľu dostala k Tesijovi, jeho strelu v páde Šemrinec vyrazil na roh. V 37. minúte nastala sporná situácia v 16-ke Trenčína, keď Skovajsa fauloval prenikajúceho Derettiho, no penaltu rozhodca neodpískal. V 42. minúte sa dostali do prvého vážneho zakončenia Trenčania, po centri Skovajsu nebezpečne zakončil Sleegers, Taborda bol však pripravený. Rovnako tak dopadol aj súboj medzi týmito hráčmi v 45. minúte.

Druhý polčas priniesol úplne iný futbal, Záhoraci akoby odišli z ihriska. Trenčania začali, hlavne po prvom góle, dominovať a výsledok 0:2 je pre Senicu ešte veľmi prijateľný. Úvodný gól strelili Trenčania v 56. minúte, po hlavičke Sleegersa sa lopta od žrde odrazila k Čatakovičovi, ktorý krásnou strelou zvnútra 16-ky, aj za pomoci žrde, otvoril skóre. Druhý gól padol v 64. minúte, keď po centri Ubbinka hlavičkoval Kleščík, Taborda loptu vyrazil pred seba a Mance ju doklepol do siete. V záverečnej 15-minútovke mali Trenčania azda šesť gólových šancí - Sleegersa vychytal Taborda, Ubbink natrelil ľavú žrď, Mance prestrelil, Bukari po obrovskej chybe Otrísala išiel sám na brankára, no mieril vedľa a záverečnú šancu mal striedajúci Zubairu, ktorého vychytal Taborda. V zápase dvoch rozdielnych polčasov zvíťazili nakoniec zaslúžene Trenčania.

Ďalšie zápasy

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:2 (0:0)

Góly: 68. Malecki - 77. Kadlec (vl.), 80. Škvarka. Rozhodovali: Pavlík – D. Hrčka, Bednár, ŽK: Tóth - Kaša, 5583 divákov.

Trnava: Chudý – Kadlec, Tóth, Godál, Čonka - Rada, Kulhánek - Malecki, Schirtladze (55. Miesenböck), Grendel (78. Ghorbani) - Bakoš

Žilina: Holec - Anang, Kaša, Králik, Sluka – Fazlagič, Káčer - Tomič (77. Holúbek), Škvarka (85. Pečovský), Diaz - Boženík (71. Balaj)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 3:2 (2:0)

Góly: 19. a 73. Šporar, 15. Moha - 76. Bayo, 81. Herc. Rozhodovali: Sedlák - Benko, Bobko, ŽK: De Kamps - Kalmár, Davis, Bayo, ČK: 89. Bayo po 2. ŽK, 3919 divákov.

Slovan: Greif - Apau, Bajrič, Saláta, Rundič (59. Laczkó) - De Kamps - Nono, Dražič (90.+ Hološko) - Čavrič (73. Savičevič), Šporar, Moha

DAC: Jedlička - Koštrna, Šatka, Huk, Davis – Kalmár, M. Vida (84. Koné), Herc - Bayo, Pačinda (72. Treťjakov), K. Vida (60. Divkovič)

Železiarne Podbrezová - FC Nitra 3:2 (2:1)

Góly: 23. Leško, 28. Obročník, 86. Wiezik - 18. Vestenický (z 11 m), 65. Abdulrahman. Rozhodovali: Kružliak - T. Somoláni, E. Weiss, ŽK: Leško, Kuciak, Viazanko - Križan, Farkaš, ČK: 84. Farkaš (Nitra) po 2. ŽK, 1128 divákov.

Železiarne Podbrezová: Kuciak - Viazanko, Baran, Bartoš, Turňa - Edge (46. Sedláček), Obročník - Mikuš - Leško, Breznaník (90.+ Lepieš) - Bernadina (68. Wiezik)

FC Nitra: Hroššo – Charizopulos, Križan, Farkaš, Chovanec - Šimončič, Kóňa (90.+ Kotrík), Fábry, Chobot (79. Machovec) - Čeredničenko (53. Abdulrahman), Vestenický

ŠKF iClinic Sereď - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)

Góly: 48. a 89. Gatarič - 14. Žofčák (z 11 m). Rozhodovali: Očenáš – Pozor, Žákech, ŽK: Nwolokor, Morong - Žofčák, Diarra, ČK: 70. Morong (Sereď) po 2. ŽK, 308 divákov.

Sereď: Nwolokor – Sus, Ba, Michalík, Hučko (28. Mečiar) – Adekuoroye, Ventúra – Ulrich (82. Subotič), Pankaričan (76. Richnák), Morong – Gatarič

Michalovce: Kira – Rota, Kavka, Carrillo, Vojtko – Turik – Vaščák (61. Diarra), Žofčák, Kolesár (75. Harutjunjan), Regáli – Kurminowski (61. Sulley)