TJ Družstevník Prietrž – TJ Kopaničiar Chvojnica 2:4 (1:1) TJ Družstevník Prietrž – TJ Kopaničiar Chvojnica 2:4 (1:1) Vlado Miček

Šlágrom predposledného jesenného kola v 8. lige ObFZ bol duel TJ Družstevník Prietrž – TJ Kopaničiar Chvojnica. V ňom sa napokon zaslúžene radovali z víťazstva 4:2 hostia.

TJ Družstevník Prietrž – TJ Kopaničiar Chvojnica 2:4 (1:1)

Góly: 22. Kocourek, 90. Mindek – 23. Kukliš (vl.), 68. Oravec, 73. Lacuška, 81. Šiška

TJ Družstevník Prietrž: D. Mucha – M. Kukliš, S. Jarábek, J. Janitor, R. Scholze, A. Kocourek, J. Jastráb, E. Čajko, M. Harnoš, O. Ilčík, A. Boledovič (R. Sedláček, J. Mindek, A. Rýzek)

TJ Kopaničiar Chvojnica: T. Gál – M. Kollár, A. Jobb, M. Mareček, P. Lacuška, M. Hyža, I. Oravec, P. Kišoň, M. Klačanský, D. Šiška, M. Mišík (F. Púček, A. Moldovan)

Duel lepšie rozbehli domáci, ktorý sa v 22. minúte ujali vedenia, ale to im vydržalo iba minútu, keď si nešťastne strelil vlastný gól a do šatní sa tak po prvom polčase išlo za nerozhodného stavu 1:1.

Úvod druhej časti sa pred peknou návštevou a v ideálnom futbalovom počasí niesol v opatrnom duchu. Postupne však začali preberať taktovku hostia, ktorý mali vo svojom strede výraznejšie futbalové individuality. Práve spolupráca dvoch z nich, keď Patrik Lacuška prešiel polovicu ihriska a našiel pred prázdnou bránou voľného Igora Oravca, ktorý vo svojom siedmom zápase strelil už 14 presný zásah v prebiehajúcom ročníku. O päť minút neskôr výborne vysunul Michal Hyža Lacušku a ten pred brankárom nezaváhal a zvýšil na 3:1. O výsledku definitívne rozhodla ďalšia akcia hostí, keď Michal Klačanský vybojoval loptu v rohu ihriska a krížnou prihrávkou našiel Denisa Sišku, ktorý už nemal problém dopraviť loptu do prázdnej bránky. Domáci sa v úplnom závere dočkali aspoň korigovania výsledku, keď sa presadil striedajúci hrajúci tréner Jan Mindek.

Za zmienku určite stojí veľmi dobrý výkon rozhodcovskej dvojice Vladimír Vlk a Gabriel Knap, ktorá si v zápase o prvú priečku udržala poriadok na ihrisku.