Seničania proti Pohroniu s plným bodovým ziskom

Seničania proti Pohroniu s plným bodovým ziskom Featured

By FK Senica september 11, 2021 0
Strelec jediného gólu stretnutia Mašike Strelec jediného gólu stretnutia Mašike FK Senica

Futbalisti FK Senica zvíťazili v domácom súboji 7. kola Fortuna ligy nad FK Pohronie 1:0.

FK Senica - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 1:0 (0:0)

Gól: 75. Mašike. Rozhodovali: Marhefka – Galo, Vass, ŽK: Duda (Senica), 673 divákov.

FK Senica: Ravas – Twardek, Pavlík, Gáč, Šimčák – Duda (75. Mašulovič), Halabrín (82. Egert) – Oršula (59. Vikri), Jurdík (59. Niarchos), Šumbera (75. Kučera) – Mašike

Pohronie: Slančík – Mazan (81. Mastiš), Čmovš, Špiriak, Kokovas – Adamec (81. Záhumenský), Pajer - Blahút, Badlo, Ladji (61. Ščišlak) - Lačný

Seničania nastúpili v nových dresoch, ktoré predstavili v týždni a v zostave s novými hráčmi - Jurdíkom a Oršulom. V úvode boli aktívnejší hostia, ktorým sa darilo držať loptu a hralo sa viac na polovici Záhorákov. Do zakončenia sa však hráči Pohronia nedostali. Postupe sa hra vyrovnala. Seničania sa dostali do dvoch šancí, z ktorých mohli streliť gól. V 28. minúte po kombinácii sa v 16-ke dostal do zakončenia Jurdík, ale asi z 8 metrov mieril tesne vedľa. O štyri minúty dobre vystrelil spoza 16-ky Šumbera, lopta po teči Špiriaka išla tesne vedľa a bol z toho len rohový kop. Priamu strelu na domácu bránu vyslali hostia až v 43. minúte, ale s Lačného pokusom Ravas nemal problémy. V prvom polčase sa hral iba priemerný futbal a tak nemohol skončiť inak ako bez gólov.

Do druhého polčasu mali Seničania lepší nástup, boli aktívnejší a dostávali sa viac pred bránu Slančíka. V 70. minúte po centri Twardeka sa dostal do šance Mašike, ale hlavou mieril tesne vedľa pravej žrde. Jediný a víťazný gól padol o päť minút neskôr, po centri indonézskej akvizície Vikriho, Mašike preskočil obrancu a z hranice malého vápna prekonal bývalého brankára Senice Slančíka. Hostia sa potom snažili o vyrovnanie, ale dostali sa iba do zakončenia, keď strieľal z rohu 16-ky  Mazan, ale lopta išla vedľa. Záver už Seničania odohrali takticky a radujú sa z ďalších troch bodov.