TTSK: Poslanci schválili novú výzvu na podporu regionálneho rozvoja

TTSK: Poslanci schválili novú výzvu na podporu regionálneho rozvoja Featured

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja opäť rokovali v stredu 20. októbra 2021.

Odsúhlasili predloženie viacerých žiadostí o eurofondy na modernizáciu troch úsekov ciest II. triedy, výstavbu častí Vážskej cyklomagistrály alebo na podporu udržateľnosti a odolnosti kultúrnych inštitúcií v súvislosti s pandémiou Covid-19.Vyčlenili aj pol milióna eur na podporu regionálneho rozvoja a cestovného ruchu na budúci rok. 

„Som rád, že sme v predstihu vyhlásili výzvu na podporuregionálneho rozvoja a cestovného ruchu. Vďaka nemu sa môžu žiadatelia uchádzať o dotácie vo výške od 3.000 eur a do 50.000 eur. Verím, že oblastné organizácie cestovného ruchu, miestne akčné skupiny, občianske združenia či neziskové organizácie využijú túto príležitosť, ktorá bude otvorená do 30. novembra,“ uviedol prvý trnavský vicežupan József Berényi, ktorý zasadnutiu predsedal. Súčasne avizoval, že župa pripravuje výstavbu nového internátu vo Veľkom Mederi.

Zastupiteľstvo schválilo kúpu pozemku v areáli Strednej odbornej školy podnikania v remeslách  a službách v Senici za účelom výstavby telocvične. Projekt  s rozpočtom odhadovaným na viac ako 850-tisíc eur je súčasťou sedemmiliónového balíka 13 investícií do rozvoja športovej infraštruktúry župných stredných škôl. Na časť dodatočnej, 14. investície, multifunkčné ihrisko Spojenej školy v Holíči, župa získala 85-tisíc eur vďaka predaju pozemku pri bývalom internáte.

„Z eurofondov sa chystáme spolufinancovať dlho očakávanú rekonštrukciu cestného mosta v Hlohovci, ako aj modernizáciu cesty II/502 pri Dolných Orešanoch. Nevyhnutná je aj oprava mosta cez potok Jarčie pri Šoporni, ktorý je v havarijnom stavebno-technickom stave. Európske zdroje chceme využiť aj na výstavbu súvislého úseku Vážskej cyklomagistrály medzi Sereďou a Hlohovcom. Z Trnavy sa na ňu bude možné napojiť vďaka úseku medzi automobilkou a obcou Zavar, ktorého súčasťou je aj lávka cez diaľnicu D1. Do konca roka predložíme eurofondové žiadosti o 20 miliónov eur,“ vyjadril sa trnavský župan Jozef Viskupič. 

Na zasadnutie bola predložená informácia o činnosti Zdravá župa, s.r.o., ktorá od júna zabezpečuje zdravotnícky a nezdravotnícky personál v očkovacích centrách. Aktuálne sa pripravuje na podávanie podporných dávok vakcín. Nad rámec očkovania spoločnosť pripravuje rekonštrukciu priestorov na Študentskej v Trnave, kde vznikne zdravotno-sociálne zariadenie.

 Poslanci sa zaoberali aj informáciou o vývoji nezamestnanosti v Trnavskom kraji v rokoch 2019 až 2021. Viditeľný nárast miery evidovanej nezamestnanosti začal v apríli 2020. V júli 2021 dosiahla úroveň 5,05 %, čo je v porovnaní so začiatkom roka pokles o 0,3 %, čo naznačuje priaznivý trend, ktorý potvrdzujú aj najnovšie makroekonomické prognózy. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 20 október 2021 14:48

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Senica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

NAJČÍTANEJŠIE

Error: No articles to display

NAJČÍTANEJŠIE MOR

Error: No articles to display

Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.