FOTO: Prvomájové retro vzniklo v šenku v Dojči

FOTO: Prvomájové retro vzniklo v šenku v Dojči Featured

Prvomájové retro 2018 v Dojči   / fotky: NaZahori.sk Prvomájové retro 2018 v Dojči / fotky: NaZahori.sk

Obec Dojč pri Senici sa stala známa svojou tradíciou humorných spomienok na prvomájové sprievody z čias socializmu. Každoročne sa tu organizujú retro oslavy 1. mája.

Prvomájové retro v Dojči / TA3

Pred tribúnou sa predstavuje množstvo ľudí v dobovom oblečení, v historických rovnošatách vojakov, príslušníkov verejnej bezpečnosti, ale aj pionierov a zväzákov. Okrem nich sa sprievodu zúčastňujú približne dve stovky historických vozidiel. .

Otcom myšlienky zorganizovať takéto podujatie bol Miroslav Opatovský. "Nápad vznikol v miestnej krčme, kde sme to vymysleli s kamarátmi. Bol som na niečom podobnom v malej českej dedinke a zaujalo ma to. Pôvodne sme to pri prvom ročníku zorganizovali iba v úzkom kruhu priateľov, keď sa stretla partia približne 200 až 300 ľudí," uviedol ku vzniku podujatia jeho zakladateľ.

A nemohli chýbať ani "chlapci z piatej B" - VB.

Od úvodného ročníka sa retro oslavy stávali čoraz populárnejšie a na posledných stretnutiach už organizátori odhadli účasť na viac ako 5000 návštevníkov. „Prvomájový sprievod organizujeme, aby naša mladá generácia videla, ako to v minulosti počas osláv vyzeralo. Aj keď je to s miernym zveličením, určite to je plus pre všetkých zúčastnených. Stalo sa to už tradíciou a z roka na rok je to väčšie," poznamenala starostka obce Dojč Slavomíra Melišová.

 

 

"Túto akciu vnímam pozitívne. Je to o stretávaní ľudí a spoznávaní našej minulosti, aj keď je to s miernou nadsádzkou. Stalo sa to už v Dojči tradíciou a z roka na rok je účasť väčšia. Niekedy si myslím, že už našu dedinu potrebujeme nafúknuť,“ ozrejmila pre NaZahori.sk Slavomíra Melišová.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 27 september 2021 13:54

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Senica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

NAJČÍTANEJŠIE

Error: No articles to display

NAJČÍTANEJŠIE MOR

Error: No articles to display

Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.