Vlado Miček

Vlado Miček

Futbalistom Rohožníka sa podarilo získať na domácej pôde bod v súboji s lídrom tabuľky z Podbrezovej.

V druhej najvyššej súťaži sa uskutočnilo záhorácke derby, v ktorom bola úspešnejšia domáca Skalica, ktorá zdolala Rohožník 2:0.

Hokejisti HK Skalica zastavili rozbehnutého súpera a ukončili mu 5-zápasovú víťaznú sériu. Rozhodujúca bola záverečná tretina, v ktorej Záhoráci strelili 3 góly a naopak neinkasovali. Víťazný a zároveň premiérový gól v drese Skalice strelil Galimov a posledné dva pridal Nemec.

Bejzbalový klub Outmen Skalica oslavoval v sobotu 16. októbra 2021 už 30 rokov svojej existencie. Počas osláv spojil históriu s budúcnosťou.

Počas druhej svetovej vojny skončilo mnoho väzňov zo Senice svoju životnú púť v bezmenných hroboch v Surovinskom lese. Ich obete bude pripomínať pamätník, ktorý slávnostne odhalia 18. októbra 2021.

Priepasné je typická kopaničiarska obec, ktorá sa skladá z viacerých lokálnych osídlení a jednotlivé kopanice, osady a samoty sú roztrúsené po celom obvode chotára. Je ich 19 a nad nimi sa majestátne týči Bradlo s Mohylou Milana Rastislava Štefánika.

Počas vládnutia Márie Terézie založil jej manžel František I. Lotrinský v Kopčanoch žrebčín s názvom Štít. V čase najväčšej slávy v ňom chovali až 300 koní, ktoré boli určené pre cisársky dvor.

V zápase 8. kola II. futbalovej ligy si svoju prvú prehru zaknihovali hráči MFK Skalica, keď v početnom oslabení nedokázali vzdorovať domácemu mužstvu z Komárna.

Plný bodový zisk si doviezli futbalisti FC Rohožník z východu republiky, keď vďaka úvodnému polčasu, ktorý vyhrali 2:0, získali tri body v Trebišove.

Hádzanári Záhoráci Malacky/Stupava v premiére v najvyššej hádzanárskej súťaži Niké Handball extraliga nestačili na vicemajstra z Považskej Bystrice a na jeho palubovke mu podľahli 23:32.