Skalica aj po druhýkrát prehrala v Spišskej Novej Vsi 3:6

Zo zápasu HK Skalica - Spišská Nová Ves. Zo zápasu HK Skalica - Spišská Nová Ves. Vlado Miček

Hokejisti HK Skalica prehrali aj po druhýkrát na ľade Spiškej Novej Vsi jednoznačne 3:6.

Spišská Nová Ves – HK Skalica 6:3 (1:1, 4:1, 1:1)

Góly a asistencie: 1. Giľák (Uhrík), 23. Hvila (Paločko), 24. Nagy (Mikula), 32. Olejník (Šterbák), 36. Chmeľ, 43. Paločko (Hvila, Olejník) – 7. Horváth (Hujsa), 24. Škápik (Vaškovič), 58. Vaškovič (Hujsa, Jurák)

HK Spišská Nová Ves: Pajpach – Vantroba, Forrai, Gurčík, Bdžoch, Kyčák, Šterbák, Halász, Krmenčík – Mikula, Nagy, Findura, Giľák, Uhrík, Lesňák – Hvila, Olejník, Paločko – Zwick, Štrauch, Chmeľ

HK Skalica: Košút – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešič, Janík, Straka, Kukliš – Vereš, Huja, Vaškovič – Okoličány, Jarolín, Jurák – Janáč, Kučera, Kotzman – Kňazev, Dmitriev, Hluch

Rozhodcovia: Marian Žák – Matúš Novotný, Maroš Pribula, 284 divákov.

Vstup do zápasu Skaličanom nevyšiel a už v 58. sekunde vyťahoval Košút po prvýkrát puk z bránky, keď sa presadil Giľák. Záhorákom sa však pomerne skoro podarilo vyrovnať po presnom zásahu Horvátha, ktorému asistoval Hujsa.

Lenže Skaličania sa zo zlého úvodu v prvej časti nepoučili a v druhej tretine inkasovali na začiatku hneď dvakrát. Úvodný gól druhej časti dokonca strelil Hvila pri vlastnom oslabení. Po ňom sa presadil aj Nagy. Záhoráci sa dostali do zápasu presným zásahom Škápika po prihrávke Vaškoviča. Lenže prostredná časť patrila jednoznačne Spišiakom, ktorí pridali ďalšie dva presné zásahy a do kabín išli s pohodlným trojgólovým náskokom.

Ak aj chceli Skaličania pomýšľať na zvrat, nedostali k tomu šancu, lebo opäť inkasovali v úvode tretiny. V 43. minúte sa presadil Paločko. Gól kapitána Vaškoviča necelé tri minúty pred koncom vo vlastnom oslabení mal len kozmetický charakter.

Hlas po zápase

Michal Rúžička, tréner HK Skalica: „Do Spišskej sme išli s tým, že si na zápas musíme dať pozor. Keďže predchádzajúci duel sme na Spiši prehrali. Úvod sme nemali zlý. Síce sme hneď v úvode po buly inkasovali, ale pomerne skoro sa nám podarilo vyrovnať. Mali sme v ďalšom priebehu prvej časti viac z hry, ale vedúci gól sa nám nepodarilo streliť. Do druhej tretiny sme nastúpili akoby sa nám nemohlo nič stať a začal nás súper prečíslovať. Nehrali sme dobre, dostali sme štyri góly. V tretej časti sme chceli s výsledkom niečo spraviť, mali sme niekoľko dobrých príležitostí, ale premenili sme iba jedinú. O výsledku rozhodla druhá časť, v ktorej sme doplatili na laxný prístup. Nič iné nám nezostáva ako zlý dojem napraviť v domácom stretnutí s Bratislavou.

Ďalšie výsledky 22. kola

HK Dukla Ingema Michalovce – HK Gladiators Trnava 10:2 (2:1, 4:0, 4:1)

Góly: 3. Poliaček (Rusina, Balko), 15. Mašlonka (Piatak), 25. Halás (Mašlonka, Cvengroš), 31. Rusina (Piatak), 33. Halás (Mašlonka, Piatak), 35. Poliaček (Balko, Kabáč), 45. Mašlonka (Halás, Piatak), 46. Linet (Kolba, Piatak), 48. Brezniak (Valečko, Hančák), 53. Hamráček (Solomonchak) – 12. Burzík (Róth), 56. Burian (Szalay, Andrisík)

HC Mikron Nové Zámky B – HC Prešov Penguins 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)

Góly: 27. Klenko (Gubo) – 12. Gavrik (Bylina), 14. Tomčák (Chalupa, Krajňák), 30. Babynets (Gavrik, Bylina), 37. Šimčák (Prokop, Baláž), 41. Tomčák (Chalupa, Krajňák), 42. Babynets (Bylina, Gavrik), 51. Chalupa (Tomčák)

HK 95 Považská Bystrica – MHK Dubnica nad Váhom 2:9 (1:4, 0:2, 1:3)

Góly: 2. Schroner (bez asistencie), 50. Miro (Bednár, Rodionov) – 8. Bobček (Jakúbek, Rehák), 12. Nemček (Hegyi), 15. Kanaet (bez asistencie), 19. Ďuriš (Jakúbek, Kokavec), 23. Švec (Nemček), 32. Briestenský (Švec), 42. Ďuriš (Jakúbek, Bobček), 54. Kanaet (bez asistencie), 54. Briestenský (Švec)

HC Osmos Bratislava – HC Topoľčany 3:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 4. Halama (Šalka, Obšut), 57. Ficel (Novák, Brodek), 60. Vidovič (Kožiak) – 30. Novák (Král)