„Vraždenie neviniatok“ v Nových Zámkoch, Skaličania nadelili domácim debakel 19:1

Dustin Mowrey si otvoril dvoma presnými zásahmi skóre v drese HK Skalica. Dustin Mowrey si otvoril dvoma presnými zásahmi skóre v drese HK Skalica. HK Skalica

Hokejisti HK Skalica si zo svojho súpera spravili doslova trhací kalendár a zvíťazili s málo vídaným skóre 19:1.

MHC Micron Nové Zámky B – HK Skalica 1:19 (0:3, 1:8, 0:8)

Góly: 29. Konig (Mariš, Buc) - 6. Kutálek (Vaškovič ), 11. Kutálek (Vaškovič, Jaša), 14. Jaša (Straka, Štumpf), 25. Kňazev (Janáč, A. Kotzman), 26. Jurák (Štumpf, Jaša), 28. Janáč (Kňazev), 30. Štumpf, 30. Trnka, 32. Mowrey (Škápik, Kutálek), 36. Jurák (Štumpf, Jaša), 40. Trnka (Mrázik), 42. Okoličány (Hílek), 43. A. Kotzman (Vanek, Kňazev), 46. A. Kotzmann (Janáč, Trávniček), 47. Mowrey, 48. Jurák (Mrázik), 50. Kňazev (Janáč, A. Kotzman), 54. Vanek (Škápik, Kňazev), 57. Janáč (A. Kootzman, Kňazev)

MHC Micron Nové Zámky B: Vyžinkár – Kudrna, Sabo, Konig, Hain, Štefánik, Sorokin, Jevdokimov, Jesenský – Ryšavý, Voros, Kucsera – Maroš, Buc, Gubó – Židulják, Danilov, Hariš – Janka, Otruba, Petro.

HK Skalica: Trutt – Janík, Škápik, Straka, Trávniček, Mrázik, Hílek, Vanek – Kutálek, Mowrey, Vaškovič - Štumpf, Jaša, Jurák – Okoličány, Dufek, Trnka – Janáč, A. Kotzman, Kňazev.

Strely: 16:36.  Vylúčenia: 2:2 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Valko – Ziolkovský, Kovalík. Diváci: 32.

Úvod stretnutia nenaznačoval to, čo sa odohrávalo v druhej a tretej časti. Skóre stretnutia otvoril kapitán Záhorákov Tibor Kutálek po asistencii Ľuba Vaškoviča a táto dvojica si gólovú spoluprácu zopakovala aj v 11. minúte. V 14. minúte po prihrávke Straku a Štumpfa pridal tretí gól hostí Jaša a za tohto stavu sa išlo do kabín.

Ešte v 25. minúte bol rovnaký stav ako na začiatku tretiny, ale potom sa rozbehol naplno gólostroj Záhorákov, ktorý na pár okamihov prerušil iba domáci Konig. Hostia do konca tretiny stihli rozvlniť sieť domácich až osemkrát, keď sa to dvakrát podarilo Jurákovi a Trnkovi, Janáč dokonca skóroval vo vlastnom oslabení.

Ak si domáci mysleli, že Skaličania v záverečnej tretine vypnú, poriadne sa mýlili. Hostia hrali s chuťou a góly pribúdali pravidelným tempom aj v záverečnej časti. Tucet zavŕšil už v 42. minúte Okoličány, ktorého napodobnil dvakrát Alex Kotzman, ktorý sa vrátil do zostavy po dvojzápasovej odmlke. Po premiérovom zásahu v drese Skalice si Mowrey pripísal aj druhý zásah a Jurák zaknihoval hetrik. Strelecký účet medzi mužmi si v presilovej hre otvoril aj Richard Vanek a svoje kvality svojmu potencionálnemu zamestnávateľovi ukázal druhým gólom v stretnutí Patrik Janáč, ktorým uzavrel skóre na 19:1.