Marián Studenič (Binghampton Devils) Marián Studenič (Binghampton Devils) Fotky zdroj: Binghampton Devils

Ďalší kvalitný duel má za sebou Holíčan Marián Studenič, ktorý si v piatkovom stretnutí AHL Binghampton Devils – Lehign Valley Phantoms pripísal dve asistencie. Predstavili sa aj ďalší dvaja odchovanci skalického hokeja Patrik Rybár a Michal Čajkovský.

Víťazný gól Binghamptonu s asistenciou Mariána Studeniča. Binghamton Devils

Marián Studenič najskôr asistoval pri úvodnom góle stretnutia, ktorý strelil v 7. minúte Ryan Schmelzer. Devils sa dostali do dvojgólového vedenia, ktoré však dokázali hostia zmazať a v tretej časti sa dostali dokonca do vedenia. Binghampton v závere zápasu vyrovnal a v predĺžení Studenič prihrával na víťazný gól Coltona Whitea.

Odchovanec skalického hokeja si v zápase okrem dvoch asistencií pripísal štyri strely a až tri plusové body. V doterajších 10 zápasoch má na svojom konte 6 kanadských bodov za 4 góly a 2 asistencie.

Ďalší skalický odchovanec Patrik Rybár odchytal duel za svoj klub Grand Rapids Griffins proti Iowa Wild. Zápas vyhral súper 3:2 po samostatných nájazdoch, Patrik kryl 20 z 22 striel súpera. V doterajších troch stretnutiach inkasoval Rybár 8 gólov a pripísal si na svoje konto jedno víťazstvo.

Charlotte Checkers v zostave s Michalom Čajkovským zdolalo Providence Bruins 4:3. Skalický odchovanec si do štatistík pripísal jednu strelu a jeden mínusový bod. V doterajších siedmich vystúpeniach zaznamenal 26-ročný obranca jednu asistenciu, štyri plusové body a 10 trestných minút.