Basketbalisti MŠK BO Holíč aj naďalej plávajú na víťaznej vlne, uspeli aj v Ivanke

By Mario Jaborník november 04, 2018 0
MŠK BO Holíč MŠK BO Holíč MŠK BO Holíč

Basketbalisti MŠK BO Holíč zvíťazili aj v treťom ligovom zápase, keď si proti BK Klokani Ivanka pri Dunaji pripísali víťazstvo 100:85.

BK Klokani Ivanka pri Dunaji - MŠK BO Holíč 85:100 (49:55)

Body Holíč: Bluska, Došek 20, Halahija 6, Hanúsek 33, Jaborník 17, Masaryk, Mihaliska, Pukančík 12, Rozboril 12, Snopko, tréner: Marenčík L.

V poslednom zápase nastúpili basketbalisti MŠK BO Holíč na palubovke súpera. BK Klokani Ivanka pri Dunaji začal v stretnutí lepšie, keď predovšetkým vďaka trojkovým pokusom viedol 10:2. Záhoráci však následne zabrali a najmä zásluhou dôrazu pivotov sa vrátili do duelu a úvodnú časť vyhrali o sedem bodov. Druhá štvrtina mala vyrovnaný priebeh a tak sa išlo do šatní za stavu 55:49 pre Holíčanov.

V tretej štvrtine domáci zagresívnili defenzívu a dotiahli sa na hostí na dva body. Záhoráci náporu domácich dokázali odolať a pred záverečnou štvrtinou si vypracovali 8-bodový náskok. V nej umnou hrou eliminovali snahu súpera o zvrat a náskok postupne navýšili až na konečných 15 bodov. Basketbalisti Holíča si tak pripísali tretiu výhru v treťom stretnutí a aj po tomto kole sú lídrami tabuľky 2. ligy západ.