Nové Zámky B - HK Skalica Nové Zámky B - HK Skalica Vlado Miček

HK Skalica na záver roka dosiahla jednoznačné víťazstvo v Nových Zámokch.

Nové Zámky B - HK Skalica 2:7 (0:2, 1:3, 1:2)

Góly a asistencie: 28. Rehák (Tužinský, Novák), 50. Gubo (Šturdík)  – 3. Kukliš (Okoličány, Dufek), 17. Horváth (Hujsa, Vaškovič), 26. Kňazev (Janík), 30. Janáč (Jarolín, Jurák), 32. Škápik (Hujsa, Vaškovič), 48. Mikéska (Janáč, Jurák), 53. Dufek (Kotzman)

HC Mikron Nové Zámky B: Nagy – Trávniček, Matejovie, Štefanka, Šturdík, Sabo, Štefánik – Novák, Tužinský, Murashov – Rehák, Klenko, Ondrušek – Múčka, Kovács, Gubo – Voros, Židulják, Maroš

HK Skalica: Košút – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavešic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Okoličány, Dufek, Kotzman

Rozhodcovia: Milan Adamec – Jozef Valo, Daniel Konc ml.

Za výdatnej pomoci fanúšikov zo Záhoria sa pustila Skalica do súpera a ten nevedel kam skôr skočiť. Už v 3. minúte sa po prvýkrát menilo skóre, keď si strelecký účet v prebiehajúcej sezóne otvoril Kubo Kukliš. Aj v nasledujúcich minútach mala Skalica navrch, ale v niektorých šanciach si jej hráči zbytočne komplikovali situáciu a preváhali ideálny moment na streľbu. Domáci sa osmelili až po desiatich minútach, keď si na dve minúty išiel sadnúť na trestnú lavicu Kňazev. Po oslabení sa opäť dostali k slovu hostia, ale Janáč vo výbornej príležitosti netrafil ideálne puk. V 15. minúte zavrela súpera prvá útočná formácia Záhorákov, ale domáci gólman Nagy nekapituloval. V 16. minúte sa už skóre menilo, keď Skaličania využili prvú presilovú hru. Na konci úspešnej akcie bol Peter Horváth.

Aj druhá tretina patrila hosťujúcim hokejistom, ktorí jednoznačne dominovali. V 26. minúte po presnom zásahu Kňazeva odskočili na trojgólové vedenie. Menšiu zápletku do stretnutia vniesol Rehák, ktorý z uhla prestrelil Košúta. Ale už o dve minúty našiel Renek Jarolín Janáča a ten opäť priniesol Skalici trojgólové vedenie. Keď sa o dve minúty presnou strelou do horného rohu presadil obranca Ľubo Škápik, o víťazovi stretnutia bolo rozhodnuté.

V tretej tretine sa už hral uvoľnený hokej, keď sa šance striedali na oboch stranách. Ako prvý sa v záverečnej časti presadil skalický obranca Robo Mikéska, ktorému gólovú situáciu pripravili Janáč s Jurákom. O dve minúty sa skóre menilo opäť, keď sa na domácej strane zapísal do streleckej listiny Gubo. V 53. minúte po akcii Kotzmana zvýšil už na 7:2 Dufek. Tri minúty pred koncom mal ôsmy zásah Záhorákov na hokejke Okoličány, ale domáci gólman sa proti samostatnému nájazdu vyznamenal a o pár sekúnd neskôr zneškodnil aj nebezpečnú strelu Horvátha.

FOTOGALÉRIA

Ďalšie výsledky

HK Spišská Nová Ves – HC Prešov Penguins 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 17. Olejník, 46. Koky (Zwick), 54. Nagy (Mikula, Olejník), 60. Findura (Chmeľ, Koky) – 29. Baláž (Prokop, Bylina), 55. Baláž (Prokop)

HC Topoľčany – MHK Dubnica nad Váhom 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)

Góly: 9. Hrabčák (Kubek), 10. Podstavek (Kohút, Pätoprstý), 34. Gergel (Novák), 39. Podstavek – 16. Jakubík (Rehák, Jakúbek)

HK 95 Považská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 1:0 po s.n. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0 - 1:0)

Gól: rozh. náj. Hrušík

HC Osmos Bratislava – HK Gladiators Trnava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 18. Brodek (Novák, Danišovský), 24. Novák, 30. Brodek (Novák, Černý), 52. Halama (Obšut, Ficel) – 12. Mišura (Kamenický)

TABUĽKA

1. Michalovce                   35           22           5             3             5              169:71                   79

2. Skalica                             35           23           4             1             7              149:80                   78

3. Prešov                            35           22           5             2             6              143:77                   78

4. Topoľčany                     35           17           7             2             9              113:81                   67

5. Dubnica                          35           14           3             5             13           122:112                53

6. Bratislava                       35           14           2             4             15           111:116                50

7. Spišská Nová Ves        35           11           3             5             16           119:143                44

8. Trnava                             35           8             0             2             25           93:151                   26

9. Považská Bystrica       34           6             2             4             22           90:169                   26

10. Nové Zámky B            35           7             0             2             26           80:203                   23

11. Slovensko U20           9             3             1             2             3              46:32                     13