Hokejbalisti Hokejmarket Skalica odštartovali počas víkendu 27. a 28.4. semifinále extraligy v domácom prostredí proti Vrútkam najlepším možným spôsobom a po úvodných dvoch vystúpeniach vedú 2:0.

Hokejmarket zažil dva súboje ako cez kopirák zdroj: TVS Skalica

Víťazstvá sa však rodili podstatne ťažšie a výsledkovo mohlo byť všetko úplne ináč, keď sa stretnutia podobali ako vajce vajcu. Skaličania totiž v oboch stretnutiach zaspali úvodnú časť, po ktorej zhodne prehrávali 0:2.

V druhej síce dokázali znížiť, ale vzápätí inkasovali a pred poslednou tretinou stálo v oboch dueloch pred nimi dvojgólové manko. Náročnú situáciu mužstvo dokázalo zvládnuť, obe stretnutia doviesť do predĺženia  a v nich vybojovať dôležité víťazstvá.

V rozhodujúcich okamihoch dokázali mužstvo potiahnuť predovšetkým skúsení hráči, ktorí strieľali góly v záverečnej tretine a predĺžení. Či už išlo o Sobola, Miklíka, Patinku alebo Krajsa.