Hokejmarket Skalica - PROTEF Považská Bystrica 5:4 pp (2:1, 2:0, 0:3 - 1:0) Hokejmarket Skalica - PROTEF Považská Bystrica 5:4 pp (2:1, 2:0, 0:3 - 1:0) Angelika Kmecová

Hokejbalisti Hokejmarket Skalica poriadne napínali nervy svojich fanúšikov, keď v záverečnej tretine premrhali trojgólové vedenie a zápas sa musel rozhodnúť až v predĺžení.

Hokejmarket Skalica - PROTEF Považská Bystrica 5:4 pp (2:1, 2:0, 0:3 - 1:0)

Góly: 9. Mikéska (Krajsa), 13. Sobol (Mikéska), 20. Rampáček (Martinusík, Zelenka), 25. Patinka (Pa. Janáč, Smetana), 49. Martinusík (Rampáček) - 4. Škrabko (Linet), 34. Linet (Drevenák), 42. Šándor (Rufati, L. Ďurkech), 45. Oravec (Lukáč, Šándor)

Rozhodovali: Kralovič - Vacula, vylúčení: 10:9 na 2 min, navyšek Piják (P. Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 300 divákov.

Už tradične Skaličania inkasovali v play-off ako prvý, keď sa v 4. minúte hneď po buly presadil Škrabko a hostia viedli. Domáci však postupne pridávali plyn a v 9. minúte po neustálom tlaku prestrelil defenzívu Považanov Mikéska. Záhoráci otočili vývoj ešte pred prvou sirénou, keď sa presadil ďalší obranca Sobol.ň

V druhej časti pokračovala prevaha domácich, ktorý po góloch Rampáčka a Patinku navýšili vedenie už na tri góly. Lenže v tretej časti najskôr znížil Linet a v poslednej päťminútovke opäť dvakrát udrelo pred domácou bránkou, keď najskôr Šándor znížil a pri hre bez brankára Oravec vyrovnal.

V nadstavenom čase si na radosť plného hľadiska otvoril strelecký účet vo finálovej sérii Jaro Martinusík a Skalica tak po prvom zápase vedie 1:0.

Druhý finálový duel je na programe v nedeľu 19. mája opäť o 13.00 h a hráči Skalice budú potrebovať vašu pomoc a hlasivky opäť.