Skvelé, hokejbalisti Hokejmarket vyhrali na Považí a o majstrovi sa rozhodne v Skalici!!!

Hokejbalová estrali: Protef Považská Bystrica - Hokejmarket Skalica, 4. zápas Hokejbalová estrali: Protef Považská Bystrica - Hokejmarket Skalica, 4. zápas NaZahori.sk

Hokejbalisti Hokejmarket Skalica dokázali odvrátiť prvý mečbal vo finále extraligy a vybojovali si rozhodujúci domáci duel v sérii.

PROTEF Považská Bystrica - Hokejmarket Skalica 0:4 (0:1,0:0,0:3)

Góly: 14. Vadík (Smetana), 37. Martinusík (Válek, Salajka), 44. Rampáček, 45. Válek

stav série 2:2, rozhodujúci duel sa odohrá na ihrisku v Skalici v sobotu 1. júna o 13.00 h

Považská Bystrica: Buliš -  Škrabko, Švantner, Lukáč, Bušovský, L. Ďurkech, Demáček, Drevenák, Miške, Piják, T. Čičala, Kukučka, Šándor, Bujdák, Oravec, Linet, Rufati, Balušík

Skalica: Kučera - Patinka, Zelenka, Válek, P. Janáč, Vadík, Krajsa, Smetana, Božik, Krýdl, Škadra, Rampáček, Salajka, Pollák, Daniel, Sobol, Špírek, Holaza, D. Janáč, Miklík, Martinusík

Hokejbalisti Skalice sa od prvej minúty pistili svižne do súpera a mali viac z hry uvedomujúc si, že iné ako víťazstvo im cestu za druhým titulom nepootvorí. Boli aktívnejší, výtvárali si viac príležitostí ako domáci, ale kľúč do bránky Buliša hľdali dlho márne. Až v závere prvej časti v početnej výhode si potiahol loptičku na stred ihriska Denis Vadík a švihom spoza obrancu zaskočil domáceho gólmana.

Druhá časť sa začala viacerými vylúčeniami na oboch stranách, ale skóre sa nemenilo. V polovici druhej časti sa do viacerých výborných príležitostí dostali Záhoráci, ale strely buď skončili na brankárovi Považanov alebo mierili mimo troch žrdí. Domáci sa do ako-takého tlaku dostali len počas svojich presilových hier, mimo nich mali navrch Skaličania, ale gólovo sa nepresadili a tak aj po dvoch tretinách svietil na ukazovateli stav 1:0 pre Skalicu.

Tretia časť začala podobne ako druhá, keď sa hralo v nerovnovážnom stave. V 35. minúte získali početnú výhodu domáci, nevyužili ju a Válek krátko po návrate spoločne s Martinusíkom prečíslili domácich a druhý menovaný zvýšil na 2:0 pre Skalicu. Napriek dvojgólovému vedeniu Záhoráci nepoľavili a Považskú Bystricu nepúšťali do žiadneho tlaku. V závere stretnutia odvolali domáci brankára, ale zodpovedná hra Skaličanov slávila úspech a naopak Milan Rampáček do prázdnej bránky upravil na 3:0. Ešte 11 sekúnd pred koncom upravil na konečných 4:0 Richard Válek opäť do prázdnej bránky.