Basketbalisti MŠK BO Holíč v úvodnom zápase 1. kola Slovenského pohára zdolali súpera z vyššej súťaže

Zdroj: MŠK BO Holíč Zdroj: MŠK BO Holíč

V úvodnom zápase 1. kola Slovenského pohára SBA v basketbale podali hráči MŠK BO Holíč v oklieštenej zostave oduševnený výkon a svojho súpera z 1. ligy MSK Iskra Petržalka zdolali 82:80.

1. kolo Slovenského pohára SBA

MŠK BO Holíč - MSK Iskra Petržalka 82:80 (41:35)

Body a zostava Holíč: Rozboril 3, Snopko 17, Mlynek 18, Došek 12, Pukančík 9, Hanusek 23, Mihaliska, Surový, O. Marenčík, tréner: Ľ. Marenčík.

Najviac bodov hostí: Valach 23, Havel 15

Holíčania nastúpili na svoj prvý tohtoročný zápas v Slovenskom pohári SBA na domácej palubovke proti súperovi MSK Iskra Petržalka, ktorý momentálne pôsobí v 1. lige. Úvod zápasu domácemu družstvu úplné nevyšiel, keď po šnúre jednoduchých košov prehrával o 11 bodov. Holíčania sa však vzchopili, a vďaka bojovnosti v obrane a rýchlym kontrám vyrovnali skoré stretnutia v poslednej sekunde prvej štvrtiny. Druhá štvrtina už vyznela pre domácich o poznanie lepšie a podarilo sa ju vyhrať o 6 bodov.

Hostia z Bratislavy však po polčasovej prestávke pritlačili na obidvoch stranách ihriska a dokonca sa im podarilo otočiť skoré stretnutia v ich prospech. Záhoráci však zostali koncentrovaní a v poslednom dejstve sa dostali späť do hry o víťazstvo. Posledných 5 minút stretnutia prinieslo infarktový zaver, kedy hostia z Bratislavy zmazali 10-bodovy náskok domácich. Holíčania si však zachovali chladnu hlavu, a vďaka sérii premenených trestných hodov v poslednej minuté zápasu získali náskok jedného koša. Tento náskok sa podarilo udržať až do konca stretnutia, a tak si pripisali vzácny skalp súpera z vyššej súťaže. Do stretnutia sa zapojila úzka rotácia hráčov, ktorí podali svedomitý, bojovný a kvalitný výkon na obidvoch poloviciach ihriska.

Odveta je na programe 1. decembra 2019 na súperovom ihrisku.