Basketbalisti Holíča vstúpili do sezóny víťaznou trojkou v samom závere zápasu

By Ľubomír Marenčík október 04, 2020 0
MŠK BO Holíč - BBK Bánovce n/Bebravou 69:67 (29:35) MŠK BO Holíč - BBK Bánovce n/Bebravou 69:67 (29:35) MŠK BO Holíč

Drámu s úspešným koncom zaznamenali hráči MŠK BO Holíč v úvodnom kole II. ligy Západ, v ktorom privítali na domácej palubovke hráčov z Bánoviec nad Bebravou.

MŠK BO Holíč - BBK Bánovce n/Bebravou 69:67 (29:35)

Zostava a body Holíča: Snopko, Hanusek 27, Kubinec, Pukančík 11, Mlynek 16, Kovárik, Došek 4, Chrenka 9, Rozboril 3, Mihaliska, Barančík, Surový, tréner: Ľ Marenčík.

Vstup do zápasu mali lepší hostia, ktorí sa dokázali presadiť svojím dôrazom pri doskakovaní pod súperovým košom a premieňaní streleckých pozícii. To sa prejavilo na skóre po prvej štvrtine, ktorú vyhrali o sedem bodov. V druhej sa hra vyrovnala, obe družstvá dobre bránili, body pribúdali len pomaly na oboch stranách a výsledkom bol polčasový stav 29:35.

Do druhého polčasu opäť lepšie vstúpili hostia z Bánoviec, keď navýšili rozdiel v skóre až na trinásť bodov. Od tohto momentu basketbalisti zo Záhoria prebrali na palubovke iniciatívu a do záverečnej štvrtiny išli z jednobodovým náskokom. V nej sa obe mužstvá striedali vo vedení. Necelú minútu pred koncom sa hostia dostali do vedenia o jeden bod, ale domáci hráči premeneným trojbodovým pokusom dve sekundy pred záverečným klaksónom strhli víťazstvo na svoju stranu.