Marian Studenic z New Jersey Devils v súboji s hráčom New York Rangers K'Andre Millerom. Marian Studenic z New Jersey Devils v súboji s hráčom New York Rangers K'Andre Millerom. NHL.com

Rodák z Holíča Marián Studenič si otvoril strelecký účet v NHL. Svoj premiérový gól v najprestížnejšej hokejovej súťaži zaknihoval hráč New Jersey Devils v štvrtom vystúpení proti New York Rangers.

Rangers viedli v dueli už 3:0, ale domáci dokázali vyrovnať na 3:3. Bolo to aj zásluhou 22-ročného odchovanec skalického hokeja, ktorý si v 42. minúte zakorčuľoval za obranu súpera a švihom k vzdialenej žrdi znížil na 2:3. Hostia napokon strhli víťazstvo na svoju stranu, keď tri minúty pred koncom využil presilovú hru Zibanejad a v hre bez brankára strelil technický gól Strome.

Okrem gólu si Studenič do štatistík pripísal aj jeden plusový bod, štyri trestné minúty a tri strely na bránku. Na ľade strávil dokopy 12:18 minúty, z toho 30 sekúnd v oslabení. New Jersey prehralo šiesty duel v sérii a desiaty z posledných jedenástich.