Skaličania bojovnosťou vydolovali tri body s Topoľčanmi, dotiahli sa na vedúci Prešov

Skalická radosť po úvodnom góle stretnutia. Skalická radosť po úvodnom góle stretnutia.

HK Skalica získala v domácom stretnutí s HC Topoľčany tri body, keď vo vyrovnanom zápase prejavili hráči zo Záhoria väčšiu túžbu po víťazstve.

HK Skalica – HC Topoľčany 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly: 34. Jarolín (Jurák, Mikéska), 37. Kotzman (Janáč) – 53. Laššo (Bystričan, Tábi)

HK Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, A. Sloboda, Mikéska, O. Janík, Pavešic, Kukliš, A. Straka – Vaškovič, M. Hujsa, Dufek – Jurák, Jarolín, Kňazev – A. Kotzman, K. Kučera, Janáč – Hluch, Čederle, D. Okoličány.

HC Topoľčany: Halo – M. Král, J. Ďurčo, Nitriansky, Bystričan, Š. Duran, Hrudík, J. Gašparovič, Novik – L. Tábi, Laššo, Pätoprstý – Minárik, Uhnák, Podstavek – Fi. Hudec, B. Novák, F. Pekarčík – Geier, Hrabčák, J. Hudec.

Rozhodcovia: Mĺkvy – Frimmel, J. Šefčík, 794 divákov.

V Skalici sa hral od úvodnej minúty rýchly hokej od jednej bránky k druhej. Napriek tomu, že vyložených šancí v úvodnej časti nebolo veľa, diváci sa počas nej nenudili.

Podobný priebeh mala aj druhá tretina, keď sa hralo podobným štýlom. Na prvý gól si diváci museli počkať až do 34. minúty, keď po asistenciách Mikésku a Juráka trafil presne medzi Halove betóny Jarolín a otvoril skóre. Domáci zostali pri chuti aj po úvodnom góle a po akcii Patrika Janáča sa od brankára Halu odrazil puk ku Kotzmanovi, ktorý pohotovo zasunul puk medzi tri žrde. Dvojgólové manko vyhecovalo hostí k väčšej aktivite a v nasledujúcich minútach sa niekoľkokrát vyznamenal brankár Záhorákov Petrík.

V tretej časti sa naďalej hralo vo vysokom tempe a šance sa striedali na oboch stranách. Zaujímavosťou je, že rozhodca Mĺkvy nechal hru plynúť a obe mužstvá to po vypätom zápase v Topoľčanoch nezneužili a tak prišlo iba k dvom vylúčeniam v záverečnej časti. Domáci svoju výhodu nevyužili, naopak, hostia áno, keď sa presadil Laššo a tak a v závere očakávala dramatická koncovka. Lenže domáci zaskočili súpera aktívnou hrou a nedopustili v posledných minútach tlak „Žochárov“. Tí sa dostali k hre bez brankára až v poslednej minúte, ale žiadnu gólovú príležitosť si nevypracovali. Domáci hráči tak dali trojbodový darček domácemu trénerovi Michalovi Rúžičkovi, ktorý práve dnes oslavuje 36. narodeniny.

FOTOGALÉRIA HK SKALICA - HC TOPOĽČANY

Hlasy po zápase

Roman Petrík, brankár Skalice: „Podali sme kolektívny výkon, zásluhou ktorého sme získali tri body do tabuľky. Som rád, že sme sa dotiahli na Prešov a naopak sme odskočili od Topoľčian. Hrali sme výborne smerom dozadu, keď na mňa išlo minimum striel. Chalani hrali skvele smerom dozadu, keď sme ich v závere v podstate k ničomu nepustili.

Michal Rúžička, tréner HK Skalica: „Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas, preto sme sa na neho aj dôsledne pripravili. Chlapci hrali zodpovedne odzadu, od útoku po obrane. Viedli sme 2:0., v záverečnej časti sme si to pri našom oslabení skomplikovali. Posledné tri minúty sme hrali v útočnom pásme Topoľčian a nepustili sme ich k vyrovnaniu.

Ďalšie výsledky:

HK Gladiators Trnava – HK Spišská Nová Ves 4:5 po sam. náj. (2:2, 0:2, 2:0 - 0:0, 1:2)

Góly: 8. Schmidt (Mrava), 17. Szalay (Schmidt, Mrava), 51. Kamenický (Mišura, Hrbáčik), 57. Schmidt (Poláček, Szalay) – 4. Nagy (Bednarčík, Šterbák), 20. Lištiak (Uhrík, Gurčík), 22. Uhrík (Zwick, Štrauch), 36. Bdžoch (Nagy, Mikula), rozh. náj. Findura

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Mikron Nové Zámky B 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Góly: 9. Balko (Solomončak), 23. Balko (Solomončak), 25. Hančák (Valečko, Hvila), 36. Poliaček (Balko, Solomončak), 49. Hvila (Hamráček), 55. Toma (Solomončak, Poliaček), 57. Hamráček (Poliaček, Balko) – 2. Fominych

HC Prešov Penguins – HK 95 Považská Bystrica odložené

MHK Dubnica nad Váhom – HC Osmos Bratislava 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Góly: 2. Kokavec (Rehák), 10. Habšuda (Nemček), 46. Rehák (Ďuriš), 58. Bobček (Kútny) – 6. Mlynčár (Krajč), 22. Novák (Danišovský), 51. Brodek (Ficeľ)