VIDEO: Začala sa výstavba lokálnych rozvodov vody v Radošovciach

VIDEO: Začala sa výstavba lokálnych rozvodov vody v Radošovciach Featured

VIDEO: Začala sa výstavba lokálnych rozvodov vody v Radošovciach fotky: NaZahori.sk

Dnes 29.6.2021 sa začalo s prácami na výstavbe vodovodu v Radošovciach. Cez túto obec na Záhorí síce prechádza veľké transportné vodovodné potrubie, ale nikdy v nej neboli vybudované lokálne rozvody vody.

Radošovce, Výstavba vodovodu NaZahori.sk

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) v utorok odštartovala projekt za 4,32 milióna eur, pomocou ktorého sa vybudujú rozvody vody pre viac ako 440 odberných miest. Obyvatelia obce tak budú mať 24 hodín denne prístup ku kvalitnej pitnej vode z verejného vodovodu a nebudú sa musieť spoliehať iba na vodu zo svojich studní alebo balenú vodu. 

„Sľúbili sme nové ceny vodného a stočného investovať nielen do opráv vodovodov a kanalizácií, ale aj do rozvoja našej siete. Dnes pokračujeme v plnení našich sľubov a táto investícia garantuje obyvateľom Radošoviec nepretržitý prístup ku kvalitnej pitnej vode z verejného vodovodu,“ uvádza generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BVS Peter Olajoš.

Starosta obce Radošovce Vladimír Kočárik a predseda predstavenstva BVS Peter Olajoš (vpravo). 

„Bojovali sme za vodovod už viac ako desať rokov. V posledných rokoch je cítiť predovšetkým na vyšších miestach obce nedostatok s pitnou vodou najmä v letných mesiacoch,“ informoval starosta obce Vladimír Kočárik

Vďaka investícií za 4,32 milióna eur sa v obci vybudujú 6,7 kilometra dlhé vodovodné potrubia, ktoré rozvedú vodu ku 445 odberným miestam. Toto rozvodné potrubie o veľkosti DN 80 a DN 100 sa napojí na hlavný tranzitný vodovod DN 400, ktorý prechádza v tesnej blízkosti obce. Celý projekt má byť zmluvne ukončený v roku 2024, ale keďže sa bude realizovať postupne, prvé domácnosti z Radošoviec by mali mať vodu z verejného vodou už v budúcom roku.

Radošovce sú prvé z troch obcí s rovnakým problémom pripojenia na verejný vodovod, ktorý prechádza v ich tesnej blízkosti a ľudia napriek tomu nemajú prístup k pitnej vode. Súťaže na vybudovanie verejného vodovodu v Dubovciach a Popudinských Močidľanoch spustí BVS v lete tohto roka a s výstavbou by sa malo začať najneskôr v roku 2022.  

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 30 jún 2021 13:57

Skalica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Skalica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!

NAJČÍTANEJŠIE

Error: No articles to display

NAJČÍTANEJŠIE MOR

Error: No articles to display

Nazahori.sk používa cookies
Táto stránka používa súbory cookies. Ak budete pokračovať v prehliadaní tejto stránky, súhlasíte s ich používaním.