HK Skalica - Modré krídla Slovan 5:2 (1:0, 1:2, 3:0) HK Skalica - Modré krídla Slovan 5:2 (1:0, 1:2, 3:0) NaZahori.sk - Miro Minďáš

Hokejisti HK Skalica zastavili rozbehnutého súpera a ukončili mu 5-zápasovú víťaznú sériu. Rozhodujúca bola záverečná tretina, v ktorej Záhoráci strelili 3 góly a naopak neinkasovali. Víťazný a zároveň premiérový gól v drese Skalice strelil Galimov a posledné dva pridal Nemec.

HK Skalica - Modré krídla Slovan 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly a asistencie HK Skalica: 15. Štumpf (P. Janáč, Včelka), 29. Jaša (Šátek, Šišolák), 47. Galimov (Šmach, Nemec), 50. nemec (Štumpf), 60. Nemec (Štumpf, Šišolák)

Zostava HK Skalica: Borák – Kadlečík, Šmach, Hujsa, Nemec, Štumpf – Janík, Rapant, Šišolák, Jaša, Šátek, Hílek, Vidovič, Janáč, Včelka, Kotzman, Mizerák, Kuba, Galimov

V prvej tretiny vyrovnaný duel naklonil na stranu domácich Štumpf, ktorý otvoril skóre v 15. minúte stretnutia. V druhej časti už po 16 sekundách vyrovnal Preisinger. V 29, minúte však opäť vypukla radosť na domácej lavičke, keď Jaša svojim piatym gólom v sezóne dostal Skaličanov opäť do vedenia. Lenže v 35. minúte sa na trestnú lavicu porúčal Kotvan a hosťom zásluhou Lukošika stačilo 17 sekúnd na vyrovnanie. V závere druhej časti ešte zaujala výmena názorov medzi Janíkom a Škultétym, ale gól už nepadol a tak sa do kabín odchádzalo za nerozhodnutého stavu.

Záverečná tretina ale patrila jednoznačne domácicm. Svoj strelecký účet si v Skalici otvoril Bulat Galimov, ktorý domácich dostal v 47. minúte do vedenia. Zvyšok už zariadil strelecky mimoriadne disponovaný Richard Nemec. Ten najskôr v 50. minúte zvýšil na dvojgólový rozdiel a v záverečnej minúte stanovil svojim 12. gólom konečný výsledok na 5:2.