FOTO+VIDEO: Futbalisti MFK Skalice už len bod za lídrom

FOTO+VIDEO: Futbalisti MFK Skalice už len bod za lídrom Featured

MFK Skalica – FC Petržalka 2:0 (2:0) MFK Skalica – FC Petržalka 2:0 (2:0) NaZahori.sk - Miro Minďáš

Futbalisti MFK Skalica zvládli dohrávku 9. kola, keď na domácom ihrisku privítali súpera z Petržalky a po dvoch góloch v prvom polčase zvíťazili 2:0.

MFK Skalica – FC Petržalka 2:0 (2:0) NaZahori.sk

MFK Skalica – FC Petržalka 2:0 (2:0)

Góly: 36. Černek, 38. Nagy

Zostava MFK Skalica: Junas – Nagy, Mader, Rudzan, Mizerák, Mášik (77. Hollý), Černek, Hambálek (62. Štursa), Voleský (86. Petr), Šebesta, Kousal (86. Blažek)

Záhoráci začali úspešne mazať dvojzápasový rest, ktorý spôsobila izolácia z dôvodu nového koronavírusu. V zápase sa očakávalo, ako dopadne konfrontácia najlepšej ofenzívy v podaní hostí proti najlepšej defenzíve na čele s brankárom Junasom. Po úvodnej polhodine sa k slovu dostali domáci futbalisti, ktorý o výsledku rozhodli v podstate počas troch minút. Najskôr sa presadil v 36. minúte zásluhou svojej bojovnosti netradičný strelec Martin Černek. Už o dve minúty neskôr sa zverenci Jozefa Kostelníka tešili opäť, keď sa presadil tvrdou strelou kapitán mužstva Martin Nagy. V druhom polčase síce hostia vybehli s tromi čerstvými hráčmi a ich prejav bol o niečo lepší ako v úvodnej časti, ale ani tak nevyzreli na skvelú defenzívu Záhorákov.

Skaličania sa tak už môžu sústrediť na ďalší duel. Už v sobotu 30. októbra o 18.00 h sa na domácom štadióne postavia proti FK Humenné a pôjde o atraktívny duel. Stretnú sa v ňom susedia z tabuľky a zároveň mužstvá, ktoré spolu v 27 dueloch inkasovali iba 11 gólov.