Holíč s  víťazstvom v Dunajskej Strede. Holíč s  víťazstvom v Dunajskej Strede.

Basketbalisti Holíča pokračujú ako jediný v 2. lige bez prehry.

DSG Dunajská Streda – MSK BO Holíč 53 : 98 (32 : 60)

Body s zostava Holíč: Rozboril 4, Snopko 24, Malčic 11, Došek 20, Bačík 6, Rypák, Hanusek 24, Jaborník 5,Mihaliska 2, O. Marenčík 2, tréner: L. Marenčík

Holíčania nastúpili na svoj prvý vonkajší zápas tejto sezóny na palubovke Dunajskej Stredy. Už od úvodu napĺňali hostia z Holíča papierové predpoklady a prvú štvrtinu vyhrali jasne o 23 bodov. V druhej časti sa postupne začali na palubovke točiť všetci hráči Záhorákov a aj vďaka tomu sa podarilo hosťom udržať polčasový 28-bodovy náskok.

Sústredenou hrou v obrane sa darilo Holíčanom zamedziť akýkoľvek tlak domácich v druhom polčase a tak kontrolovali vývoj zápasu až do finálneho klaksónu. Záhoráci si teda pripísali ďalšie víťazstvo v novej sezóne a to s vysokým rozdielom 45 bodov.

Doterajšiu neporaziteľnosť sa budú snažiť udržať aj v domácom zápase o dva týždne proti BK Exit Nitra.

Ďalšie výsledky 3. kola 2. ligy: Exit Nitra – Trenčín 85:41, Ivanka p.D. – Levice B 78:94, Partizánske – FEI STU Ba 51:65.

TABUĽKA

1. Holíč 3             3             0             269:162                6

2. Levice B          3             2             1             234:211                5

3. FEI STU Ba      3             2             1             187:173                5

4. Exit Nitra        3             1             2             218:184                4

5. Partizánske   3             1             2             201:216                4

6. Ivanka p/D.   3             1             2             199:231                4

7. Trenčín            3             1             2             165:220                4

8. Dun. Streda   3             1             2             162:238                4