Hokejmarket Skalica - Vippokerpro Kežmarok (5:2) Hokejmarket Skalica - Vippokerpro Kežmarok (5:2) Vlado Miček

Skaličania zvládli aj druhý domáci duel v priebehu necelých 24 hodín a pripísali si v repríze minuloročného finále jednoznačné víťazstvo.

Hokejmarket Skalica – VIPPOKERPRO Kežmarok 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 7. Rampáček (Válek), 13. Rampáček (Martinusík, Válek), 19. Volek (Sobol, Rampáček), 25. Holaza (Smetana), 36. Martinusík (Rampáček) – 2. Kundľa (Korvin), 41. Korvin (Bednár, Teplický)

HBK Hokejmarket Skalica: Kučera, Brdečka – Sobol, Daniel, Salajka, Babiar, Volek – Rampáček ©, Válek, Martinusík, Holaza, Smetana, Špírek, Nečas, Pollák

MŠK Vippokerpro Kežmarok: Glevaňák, Černák – Bednár, Kundľa, Gajan, Barč, Kovalčík, Kramár, Teplický, Korvin, Svitana, Pisarčík, Glevanak, Kantorek, Reľovský, Pavlikovič

Rozhodcovia: Nezli, Mixa, 50 divákov.

Hostia začali zápas podstatne lepšie a už v 2. minúte Kundľa otvoril skóre. Domácich to však nezlomilo, naopak naštartovalo a  Rampáček v 7. minúte vyrovnal. Ako správny kapitán pokračoval aj nasledujúcich minútach a jeho zásluhou išli Skaličania do šatní s jednogólovým náskokom.

V druhej časti mali pre zmenu lepší úvod Záhoráci. Tí sa dočkali odmeny v 19. minúte, keď strelu Sobola dokázal sklepnúť medzi tri žrde Volek. Dôležitý moment nastal v 25. minúte, keď sa po veľkom tlaku a nastrelenj žŕdke Smetanom nakoniec gólovo presadil Holaza a domáci odskočili už na tri góly.

Pohoda na domácich hokejkách pokračovala aj v záverečnej tretine, v ktorej sa svojou rýchlosťou prezentoval Jaro Martinusík, ktorý síce na prvý raz nedal, ale dôslednou hrou nakoniec prekonal inak dobre chytajúceho Gleveňáka. Skóre zápasu nakoniec uzavrel svojim premiérovým gólom v extralihge hosťujúci Korvín a Skalica si tak zopakovala sobotňajší výsledok.

Mário Volek, autor víťazného gólu: „Bol to ťažký zápas, ale spoločnými silami sme to zvládli a dôležité tri body sú doma. Bol to lepší duel ako proti Košiciam, v ktorom sa nám moc nedarilo. Videl som Sobolovu strelu, snažil som sa ju tečovať a som rád, že mi to tam padlo.

Ďalšie výsledky:

ŠKB Martin – LG AB Hokej Bratislava 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

44. Fodrek (Kollár, Tomka) – 21. Fumač, 23. Takáč (Mráz)

Jokerit Petržalka – HBC Košice 7:4 (3:0, 3:2, 1:2)

5. Sochor (Cedzo, Šúrek), 12. Šúrek (Cedzo, Sodoma), 14. Axamit (Varga, Kurtín), 20. Metzner (Sochor), 26. Axamit (Kurtín, Chromiak), 30. Metzner (Varga, Sochor), 36. Sodoma (Metzner, Sochor) – 29. Jenčuš (Longauer), 30. Bodi (Lazúr, Kaščák), 36. Balogáč (Leškanič, Bodi), 45. Kuľha (Pivarník, Kovalík)

D.C.S.I. Diaková – PROTEF Považská Bystrica 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

28. Libutka (Vojt, Kohút), 45. Vojt (Kohút, Bortolini) – 24. Rufati (Kukučka, Čičala), 30. Rufati (Čičala, Čičala), 32. Rufati (Čičala, Čičala), 40. Škrabko (Miško, Demáček)

HBK Kometa Vrútky – HBC Enviform Třinec 9:0 (3:0, 3:0, 3:0)

4. Fillo (Čavajda, Zeman), 9. Zeman (Čavajda, Fillo), 11. Zeman (Fillo, Čavajda), 17. Rechtorík (Ruttkay, Učník), 21. Hlaváč (Rechtorík), 25. Zeman (Lihan), 32. Učník (Hlaváč, Parobok), 37. Rakyta (Učník), 45. Rechtorík (Pastorek, Zeman)

TABUĽKA

1. P. Bystrica      12           10           0             1             1             46:21     31

2. Vrútky             11           8             1             1             1             44:24     27

3. LG Bratislava 12           9             0             0             3             53:37     27

4. Kežmarok      11           5             2             0             4             29:21     19

5. Skalica             9              6             0             1             2             36:23     19

6. Svidník            11           5             1             1             4             46:39     18

7. Ružinov          12           6             0             0             6             36:36     18

8. Jokerit             11           5             0             1             5             41:37     16

9. Pruské            11           3             2             1             5             31:36     14

10. Diaková        11           3             1             1             6             27:41     12

11. Martin          9              2             2             0             5             25:25     10

12. Nitra              11           3             0             1             7             39:34     10

13. Košice           11           1             1             0             9             29:55     5

14. Třinec            10           0             0             2             8             15:68     2